Jdi na obsah Jdi na menu
 


IO pravidel péče o krásné vlasy

13. 2. 2012

 Pečuješ správně o své vlasy?

1. Správný šampon


Péče o vlasy vždy začíná dobře zvoleným šamponem. Ten špatný může dost ztížit jejich úpravu, vlasy se pak mohou rychleji mastit, nebudou dostatečně objemné a už vůbec ne lesklé. 
Šampon vybírej podle typu svých vlasů. Někdy je to 'něco za něco', třeba když se rozhoduješ, zda vybrat šampon pro barvené vlasy pro zvýraznění barvy, nebo pro suché vlasy - pokud je máš barvením vysušené. 
Druhé hledisko tedy je, co od šamponu požaduješ (objem, lesk, uhlazení, pryč s lupy, ...)

 

2. Kondicionér pokaždé ano


Samotný šampon nestačí, důležitý je i kondicionér, který bys neměla vynechávat. Ten po mytí uzavírá kutikulu vlasu a zanechá je poddajné, hebké, lesklé a navíc se nazacuchávají. 
Pamatuj si, že kondicionér se nanáší do střední délky a na konečky vlasů, ne na pokožku hlavy, pak se vlasy příliš mastí. 

 

3. Důkladně opláchnout


Důkladně vymývej všechny zbytky šamponu i kondicionéru. Nevymyté zbytky vlasy zatěžují a zmatňují, a ty se pak špatně upravují a ty nemáš ten krásný pocit z čerstvě umytých vlasů. Navíc mohou vlas a pokožku hlavy podráždit, mohou podnítit vznik lupů, a budou se rychleji mastit.
 


 

4. Pozor na mokré vlasy


Mokré vlasy jsou velmi citlivé, chovej se k nim tedy něžně! Pokud jsi zvyklá je do suchy vydrhnout ručníkem, pořádně si je prohlédni – jsou 'chlupaté', zpřetrhané a polámané. To asi není tvým cílem. Proto z nich vodu jen lehce vymačkej a zabal do ručníku. 
Nechoď spát s mokrými vlasy a už vůbec je nespínej těsnou gumičkou nebo sponkou. 

 

5. Slunce vlasům nedělá dobře


Proti sluníčku chraň vlasy speciálním vlasovým mlékem s UVA/B filtry. U vody si udělej uzel a potři všechny vlasy na povrchu. Budou chráněné a hydratované. 

 

6. Jak často mýt


Pokud se ti vlasy mastí, myj je klidně denně. Používej ale jen kvalitní přípravky a nepřeháněj to s jejich množstvím. Na první mytí stačí 2 čajové lžičky šamponu, vlasy jemně promni a hned opláchni. Šampon ve vlasech nenechávej. 
Při prvním mytí se pěna většinou nevytvoří, ale rozpustí se všechny tužidla a nečistoty. Proto je nutné po opláchnutí mytí zopakovat, to stačí už jen poloviční množství šamponu. 

 

7. Hřebeny


Nevhodný hřeben vlasy poničí, zpřetrhá. Pokud máš ráda kartáč, je nejlepší z přírodních štětin. Na rozčesání pak plochý hřeben s širokými zuby. Oba pravidelně čisti šamponem a horkou vodou. 

 

8. Fénování


Horký vzduch vlasy vysušuje, proto je dobré použít přípravky speciálně k ochraně vlasů před fénováním nebo žehlením. Je lépe sušit déle a středně teplým vzduchem, než rychle na nejteplejší možnost. 
Vlasy nejprve prosuš fénováním směrem dozadu. Na tvarování pak použij chladnější vzduch a kulatý kartáč. Na závěr vlasy profoukni nejstudenější teplotou, udrží tvar a budou se super lesknout!

 

9. Gumičky


Určitě někdy cítíš, že tě dlouho stažené vlasy bolí. Nejméně vlasy ničí gumičky látkové nebo froté, bez kovových spojů. Obyčejné gumové raději nepoužívej. 

 

10. Kdy ke kadeřnici


I když si necháváš vlasy růst, je jejich úprava nezbytná. Účes vypadá dobře jen tehdy, když se ti o něj kadeřník nebo kadeřnice starají. U dlouhých vlasů stačí konečky zastřihnout 1x za 3 měsíce, u středních typu mikádo pak každých 6 týdnů, a u krátkých vlasů měsíčně.
 

Zdroj:BRAVO girl!

                                                      

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

What you necessary to know about dear blood oppression

(Aglypelechoock, 9. 10. 2018 6:37)

Compression est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-psychological-impotence/